Kurs Psychoterapii. Dlaczego nasz kurs?
Kurs zapewnia uczestnikom:
· Bogaty program szkolenia z psychoterapii, spełniający ilościowe i jakościowe kryteria wymagań dotyczących całościowych kursów psychoterapii. Uczestnicy realizują 1014 godzin zajęć, zaś łączny wymiar szkolenia, uwzględniający między innymi 360-godzinny staż i uzupełnienie (w liczbie 86 godzin) zajęć z superwizji, to łącznie 1460 godzin.
· Znajomość co najmniej 5 nurtów psychoterapii, w liczbie godzin znacznie przekraczającej tzw. minima programowe, co oznacza, że uczestnik opanowuje szerszy repertuar umiejętności diagnostycznych i terapeutycznych właściwych dla danego nurtu.
· Doświadczenia własne – 250 godzin zajęć realizowanych w formie grupowej, w tym zajęcia z psychodramy, psychoterapii grupowej i grupy Balinta. Zajęcia te prowadzą certyfikowani psychoterapeuci i superwizorzy Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Psychoterapia grupowa, w liczbie 140 godzin, realizowana jest w nurcie psychodynamicznym, zatem jest spójna z głównym podejściem realizowanym na Kursie.
· Kadrę dydaktyczną o wysokich kwalifikacjach. Liczba zatrudnionych dydaktyków (42 osoby) jest adekwatna do liczby uczestników Kursu i zakresu treści programowych. W gronie osób prowadzących zajęcia i superwizje:
o 15 osób, to superwizorzy Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,
o 5 osób, to superwizorzy – aplikanci Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,
o Znaczna liczba osób ma kwalifikacje certyfikowanego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, bądź superwizora lub certyfikowanego psychoterapeuty innych Towarzystw psychoterapeutycznych,
o 6 osób posiada stopień naukowy doktora habilitowanego, w tym 3 osoby mają tytuł profesora zwyczajnego
o 10 osób posiada stopień naukowy doktora.
· Możliwość odbywania stażu w dwóch oddzielnych ośrodkach stażowych mających akredytację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, zlokalizowanych we Wrocławiu i w Krakowie.
· Dwa 80-godzinne bloki wyrównujące wiedzę z medycyny i psychologii.
Zajęcia w tych blokach prowadzone są przez wysokiej klasy
specjalistów akademickich: samodzielnych pracowników naukowych i doktorów
specjalizujących się w zagadnieniach adekwatnych do programu szkolenia.
· Małą liczbę uczestników w grupie – na zajęciach typu warsztatowego.
Zajęcia warsztatowe (Dialog terapeutyczny, Doświadczenia własne) prowadzone są w małych grupach – maksymalnie 12-osobowych, zaś Superwizje – w grupach od 6 do 12 osób.
· Możliwość wyboru grupy superwizyjnej: Uczestnicy mają możliwość wyboru grupy superwizyjnej z 3-4 grup, które prowadzą superwizorzy prezentujący odmienne podejścia do pracy superwizyjnej, typowe dla nurtów, w których pracują.
· Stacjonarny tryb realizacji zajęć: Około 95% zajęć prowadzonych jest w salach dydaktycznych, a około 5% w trybie on-line.