Zasady rekrutacji

Rekrutacja w warszawie we Wrocławiu na rok 2025/26 rozpocznie się 01.03.2025 i trwać będzie do 30.06.2025

Na Kurs przyjętych zostanie 36 osób we Wrocławiu i 36 osób w Warszawie.

Proces kwalifikowania na Kurs rozpoczyna się po zgłoszeniu Kandydata dokonanym przez stronę

Kandydat wypełnia znajdujący się w w/w zakładce formularz. Podaje w nim dane na temat wykształcenia i doświadczenia w kierunku klinicznym i/lub psychoterapeutycznym. 

Do rozmów kwalifikacyjnych mogą zostać dopuszczone te osoby legitymujące się wykształceniem wyższym, które: 
  • Ukończyły studia na kierunku medycznym – ze specjalizacją psychiatryczną; 
  •  Ukończyły studia na kierunku: psychologia; 
  •  Ukończyły studia na kierunku: pedagogika i mają odpowiednie doświadczenie w pracy w poradnictwie pedagogiczno-psychologicznym; 
  •  Są certyfikowanymi terapeutami uzależnień mającymi wykształcenie o profilu społeczno-humanistycznym; 
  •  Ukończyły studia na kierunku: pielęgniarstwo. 

W przypadku zakończenia procesu rekrutacji Kandydatów z wolnymi miejscami do dalszego naboru (ilość miejsc na Kursie jest ograniczona), do rozmowy kwalifikacyjnej mogą zostać dopuszczone również osoby o innym wykształceniu i doświadczeniach zawodowych niż powyższe, pod warunkiem, że ukończyły studia z zakresu nauk społeczno-humanistycznych. 

Osoby spełniające wstępne kryteria naboru proszone są o przesłanie, drogą e-mailową, skanów dokumentów poświadczających ich wykształcenie oraz doświadczenia zawodowe. 

Po weryfikacji tych dokumentów, Kandydaci zapraszani są do rozmowy kwalifikacyjnej i proszeni o jej opłacenie (koszt rozmowy - 300 PLN, płatne na konto 92 1090 2398 0000 0001 4858 3593)

Rozmowy kwalifikacyjne realizowane są w formie bezpośredniej lub on-line. W przypadku rozmowy on-line Kandydaci otrzymują instrukcje dotyczące zalogowania się na platformie Zoom. 

Na początku rozmowy kwalifikacyjnej Kandydat jest zobowiązany do przedstawienia dowodu osobistego lub innego dokumentu umożliwiającego jego identyfikację przez komisję kwalifikacyjną.

Pod koniec rozmowy kwalifikacyjnej komisja dziękuje Kandydatowi i informuje go o trybie dalszego informowania o wyniku rozmowy.

W decyzji o zakwalifikowaniu/niezakwalifikowaniu Kandydata komisja bierze pod uwagę informacje dotyczące jego profilu wykształcenia, charakter i ilość dotychczasowych szkoleń, doświadczenie zawodowe, oraz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej. 

W sytuacji, gdy pewna liczba Kandydatów prezentuje zbliżony poziom kwalifikacji, decyduje kolejność zgłoszenia.

Kandydaci zakwalifikowani do Kursu dostają od kierownictwa Kursu (na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym) UMOWĘ, której integralną częścią są: REGULAMIN KURSU, KODEKS ETYCZNY UCZESTNIKA KURSU, a także numer konta, na który powinni wpłacić zaliczkę w kwocie 3000 PLN. Zaliczka ta w przypadku osób kontynuujących uczestnictwo w Kursie zostaje włączona w opłatę za uczestnictwo i rozliczona w ostatnim roku Kursu. 
Natomiast w przypadku osób, które podjęły decyzję o rezygnacji z uczestnictwa w Kursie, zaliczka nie podlega zwrotowi - zostaje włączona w koszt administracyjny Kursu.

Około miesiąca przed rozpoczęciem pierwszych zajęć Kandydaci otrzymują również e-mail organizacyjny z planem i miejscem organizacji zajęć oraz podziałem Uczestników na grupy ćwiczeniowe.

Kandydaci niezakwalifikowani do udziału w Kursie dostają – również indywidualnie – informację o ich niezakwalifikowaniu, z ewentualnym wskazaniem zasadniczego powodu (powodów).

Wrocławska Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii zastrzega sobie prawo do nieuruchamiania kolejnej edycji Kursu w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń.


zapis na kurs

« Powrót

Kurs

Całościowy kurs przygotowujący do egzaminu certyfikacyjnego
psychoterapeuty polskiego towarzystwa psychiatrycznego

Możliwość ubiegania się o:

  • Certyfikat terapeuty w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym
  • Certyfikat terapeuty w Polskim Towarzystwie Psychologicznym
  • Uprawnienia terapeuty w Unii Europejskiej

Wykwalifikowany, akredytowany zespół prowadzący zajęcia to:

  • Superwizorzy Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
  • Superwizorzy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
  • Superwizorzy innych Towarzystw
  • Autorzy prac naukowych

Możliwość prowadzenia psychoterapii w ramach kontraktów NFZ po ukończeniu II roku kształcenia

Możliwość odbywania stażu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie






uwaga!! zmiana terminu rekrutacji: rekrutacja w warszawie i we wrocławiu na rok akademicki 2025/26 rozpocznie się od 01.03.2025. zapraszamy!